Jak wysyłać do rodziców powiadomienia web push?

Powiadomienia web push ePrzedszkole.com.pl

Powiadomienia push to rodzaj wiadomości za pomocą których placówka może informować rodziców o nowych ogłoszeniach, wydarzeniach i należnościach. Powiadomienia są wysyłane do rodziców, którzy w aplikacji wyrazili zgodę na ich otrzymywanie.

Pojawiają się im na komputerze, smartphone, tablecie nawet gdy ePrzedszkole.com.pl nie jest otwarte w przeglądarce. W przeciwieństwie do smsów powiadomienia web push są darmowe i można w nie kliknąć.

Jak to działa?

Po zalogowaniu na placowka.ePrzedszkole.com.pl klikamy Ustawienia kontaUstawienia i przechodzimy do zakładki Powiadomienia.

Aby wysyłać powiadomienia web push zaznaczamy pole: „Akceptuję wysyłkę powiadomień web push, zgodnie z regulaminem usługi.” Co ważne wysyłka powiadomień push jest bezpłatna. Całość potwierdzamy klikając Zapisz.

Aby rodzic mógł otrzymywać powiadomienia web push również musi wyrazić na to zgodę. Po zalogowaniu na swoje konto aplikacja zapyta rodzica czy zezwala na przesyłanie powiadomień. Rodzic powinien kliknąć na tak. Jeśli zgodę odrzuci, ale po jakimś czasie zmieni zdanie, może przejść do zakładki Ustawienia konta i tam zgodę zaznaczyć.

INTRUKCJA DLA RODZICÓW do pobrania tutaj:
Jak otrzymywać powiadomienia web push z placówki.pdf

Placówka dodając ogłoszenie lub rozliczając należności grupy w kroku Wysyłka oprócz dotychczasowych opcji może zaznaczyć opcję „Wyślij powiadomienia WEB-PUSH do rodziców” i kliknąć Wyślij.

Tym sposobem w ciągu kilku sekund smartfon lub przeglądarka w komputerze rodzica powiadomi go o nowej wiadomości z placówki. Dodatkowo rodzic może kliknąć w powiadomienie i otworzyć aplikację ePrzedszkole.com.pl by przeczytać pełną treść wiadomości.

Pobierz opisaną powyżej instrukcję w formie pliku:
Jak wysyłać do rodziców powiadomienia web push.pdf

PYTANIA?

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania zapraszamy do kontaktu z Działem Pomocy Technicznej. Numer telefonu dostępny w zakładce KONTAKT po zalogowaniu na placówka.eprzedszkole.com.pl.