Jak otrzymywać powiadomienia web push? WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW

Powiadomienia push to rodzaj wiadomości za pomocą których przedszkole lub żłobek może informować rodziców o nowych ogłoszeniach, wydarzeniach i należnościach. Powiadomienia są wysyłane do rodziców, którzy w aplikacji rodzic.ePrzedszkole.com.pl wyrazili zgodę na ich otrzymywanie.

Powiadomienia pojawiają się im na komputerze, smartphone, tablecie nawet gdy ePrzedszkole.com.pl nie jest otwarte w przeglądarce. W przeciwieństwie do smsów powiadomienia web push są darmowe i można w nie kliknąć.

Jak to działa?

Po zalogowaniu na swoje konto aplikacja rodzic.ePrzedszkole.com.pl zapyta czy chcesz otrzymywać powiadomienia o należnościach, wydarzeniach i ogłoszeniach wysyłanych przez nauczycieli Twojego dziecka. Kliknij „Tak, chcę być na bieżąco”.

A następnie zezwól przeglądarce na wysyłanie powiadomień push klikając „Zezwól”.

Jeśli odrzucisz zgodę, ale po jakimś czasie zmienisz zdanie i zechcesz otrzymywać powiadomienia wejdź do zakładki Ustawienia konta, zaznacz „Akceptuję powiadomienia PUSH”  i kliknij Zapisz.

Kiedy placówka Twojego dziecka doda nowe ogłoszenie lub rozliczy należności Twój smartfon lub przeglądarka w komputerze powiadomi Cię o nowej wiadomości. Powiadomienie push otrzymasz na urządzenie na którym wyraziłeś zgodę na jej otrzymywanie. Dodatkowo możesz kliknąć w powiadomienie i otworzyć aplikację ePrzedszkole.com.pl by przeczytać pełną treść wiadomości.

Pamiętaj, że będziesz otrzymywać powiadomienia web push tylko wtedy, gdy placówka Twojego dziecka zdecyduje się na wysyłanie wiadomości rodzicom właśnie tym sposobem.

Pobierz opisaną powyżej instrukcję w formie pliku:
Jak otrzymywać powiadomienia web push z placówki.pdf

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>