„Żywy album przyrody” – wystawa fotografii

1. lipiec 2018 - 23:00
06.07.2018 11:00
Miejsce: 

Zagłębiowska Mediateka / ul. Kościelna 11 / Sosnowiec

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w wernisażu wystawy fotograficznej „Żywy album przyrody”, przygotowanej we współpracy z członkami Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Śląskiego. Redakcja Silesiakultura.pl

Redakcja silesiakultura.pl

„Żywy album przyrody” – wystawa fotografii


Otwarcie wystawy prezentowanej w holu Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) na poziomie 0, odbędzie się w piątek 6 lipca 2018 o godz. 11.00. Wstęp wolny. Zwiedzanie ekspozycji będzie możliwe przez całe wakacje.

Magiczne pejzaże, rzadkie gatunki zwierząt, piękno fauny i flory – to wszystko odnajdziemy na wystawie prezentowanej w Zagłębiowskiej Mediatece. Dzieła śląskich mistrzów obiektywu są dowodem ich wytrwałych poszukiwań i konsekwentnego utrwalania doskonałości przyrody. Prezentowane na wystawie prace, powstałe w ostatnim dwudziestoleciu, były wielokrotnie nagradzane na krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych. O kulisach ich powstania oraz o fascynującym świecie dzikiej przyrody opowie prelegent – przedstawiciel ZPFP – podczas piątkowego wernisażu wystawy.

Wystawa „Żywy album przyrody” stanowi część projektu MBP „Biblioteka – ZOOteka, czyli lato wśród zwierząt”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja czytelnictwa”.

Źródło: silesiakultura.pl