Szanowny Pan Kot radzi – warsztaty edukacyjno-plastyczne

10. lipiec 2018 - 23:00
11.07.2018 11:00
Miejsce:

Biblioteka Dziecięca „Tajemniczy ogród” / ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 23 / Sosnowiec

Aby skutecznie nieść pomoc, trzeba wiedzieć jak to robić. Ta powszechna zasada sprawdza się również w przypadku pomagania „braciom mniejszym” – zwierzaczkom. Redakcja Silesiakultura.pl

Redakcja silesiakultura.pl

Szanowny Pan Kot radzi – warsztaty edukacyjno-plastyczne

Przedstawiciel zaproszonej do współpracy przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu Fundacji Szanowny Pan Kot przeprowadzi dla dzieci specjalne zajęcia warsztatowe. W zabawny i obrazowy sposób objaśni uczestnikom, jak mogą pomóc kotom wolno żyjącym w mieście. Warsztaty odbędą się 11 lipca 2018 o godz. 11.00 w Bibliotece Dziecięcej „Tajemniczy ogród” przy ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 23. Wstęp wolny.

Jak budować budki dla kotów? Jak dokarmiać bezdomne zwierzęta? Gdzie szukać pomocy dla rannych kotów? O tym wszystkim posłuchają dzieci podczas zajęć, a następnie przystąpią do plastycznej części spotkania, podczas której stworzą budki dla kotów wolno żyjących.

Warsztaty „Szanowny Pan Kot radzi” stanowią część projektu MBP „Biblioteka – ZOOteka, czyli lato wśród zwierząt”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja czytelnictwa”.

Źródło: silesiakultura.pl