„Plastusiowy pamiętnik”. Rodzinne Spotkania z Teatrem w WCK

24.09.2017 16:00
Miejsce:

Wodzisławskie Centrum Kultury / ks. W. Kubsza 17 / Wodzisław Śląski

Teatr Szydełko zaprasza na spektakl do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Grupa wystawi bajkę dla dzieci pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Spektakl odbędzie się w niedzielę 24 września o godz. 16.00, w ramach comiesięcznego cyklu „Rodzinne Spotkania z Teatrem”.

Redakcja silesiakultura.pl

Gumka, Ołówek, Linijka, Pióro – to nie tylko wyprawka ucznia, ale też bohaterowie nowego spektaklu Teatru Szydełko, działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury. „Plastusiowy pamiętnik”.

Po sporym sukcesie i ciepłym przyjęciu przez publiczność „Bajki o dwóch królestwach”, „Króla Maciusia I" oraz widowiska „Ludzie i anioły” młodzi aktorzy postanowili zmierzyć się z historią Marii Kownackiej opowiadającą o losach zabawnego ludzika z plasteliny. To pełna uroku opowieść o przyjaźni, przygodzie, pracowitości i pokorze. Pełne wartościowego przesłania przedstawienie z pewnością trafi w gusta najmłodszej i nieco starszej publiczności. Do tego piękne, kolorowe kostiumy, scenografia i wykorzystanie elementów czarnego teatru z pewnością sprawią, że widzowie przeniosą się w bajkowy świat bohaterów.

Plastusiowy pamiętnik

Spektakl zajął II miejsce podczas Festiwalu Teatrów Dziecięcych „Przestrzeń wyobraźni” w kwietniu 2017 roku.

„Rodzinne Spotkania z Teatrem” przyczyniają się do upowszechnienia sztuki teatralnej wśród dzieci. Są także propozycją spędzenia weekendowego popołudnia dla całej rodziny.

Przed spektaklem zapraszamy na bezpłatne zajęcia w ramach cyklu zajęć dla dzieci i rodziców  „Bawmy się razem”. W tym sezonie cykl rozpoczną warsztaty fotograficzne, które poprowadzi  Adriana Kozielska. Plastyk, fotograf, animator działań twórczych, prowadząca firmę FotografDzieciom.pl. Zapraszamy do wesołego i twórczego świata fotografii.

W przyjaznej atmosferze dzieci poznają podstawy fotografii, dowiedzą się co to kadr, portret, poznają role światła. Podczas warsztatów dzieci wykonają rekwizyty do sesji, uczestnicy będą mogli spróbować robić zdjęcia w mobilnym studio fotograficznym. Zajęcia rozpoczną się o godz. 15.00.

Przedstawienie wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za światło odpowiedzialny jest Jerzy Bularz. Spektakl udźwiękowił Sebastian Załęski. Kostiumy wykonały Jadwiga Pławna i Katarzyna Redka, scenografię Aleksander Wilkus i Andrzej Grzesik.

Bilety w cenie 15 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK w sezonie wakacyjnym czynna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godzinach 12.00-17.00. W środę kasa nieczynna. Weekend – na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

Źródło: silesiakultra.pl