Nie dokazuj! Warsztat szósty: „Nie hałasuj!”

7. czerwiec 2018 - 23:00
10.06.2018 11:00
10.06.2018 15:00
Miejsce:

Teatr Miejski w Gliwicach / ul. Nowy Świat 55/57 / Gliwice

„Nie ruszaj!” „Nie bełkocz!” „Nie brudź!” „Nie biegaj!” „Nie szalej!” „Nie hałasuj!” to tytuły warsztatów w ramach cyklu „Nie dokazuj!” w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Bohaterem czerwcowego spotkania będzie Blixa Bargeld – pisarz, aktor, muzyk, założyciel industrialnego zespołu Einstürzende Neubauten.

Redakcja silesiakultura.pl

Dzieci często są adresatem podobnych zakazów. A przecież ruszanie, bełkotanie, brudzenie, bieganie, hałasowanie są pierwszymi, naturalnymi sposobami poznawania, podstawowymi metodami pozwalającymi dzieciom wyodrębnić się z otoczenia, tym co prowadzi je do rozpoznania samego siebie, do stwierdzenia, że są podobne, a zarazem odrębne.

Nie dokazuj! Warsztat szósty: „Nie hałasuj!”

Marcel Duchamp, Pina Bausch, Hugo Ball czy inni bohaterowie i bohaterki serii warsztatów na temat sztuki współczesnej Nie dokazuj! nie przestrzegali zakazów. Dzięki temu zostali prekursorami nowych kierunków w sztuce. Ich dokonania zostaną zaprezentowane podczas warsztatów i zainspirują działania kierowane do odbiorców w przedziale wiekowym 3 – 5 lat i ich opiekunów.

Warsztaty odbywać się będą raz w miesiącu, w niedzielne popołudnia od stycznia do czerwca 2018 na Scenie Mikro. Autorem cyklu jest Bartosz Kurowski.

informacje dla rodziców i opiekunów:
• zajęcia odbywają się na Scenie Mikro (wejście od ul. Opawskiej)
• bilety: 15 zł (dziecko), 15 zł (opiekun)
• ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy w Biurze Obsługi Widzów tel. +48 32 230 49 68; czynne: pn. – pt., godz. 8.00 – 16.00
• wygodne, niekrępujące ruchu ubranie, które może ulec pobrudzeniu
• ze względu na formę i przebieg warsztatów wskazane jest uczestnictwo jednego dziecka z jednym opiekunem
• rodzice proszeni są o zgłaszanie prowadzącym wszelkich niedyspozycji swoich i dzieci, a także problemów zdrowotnych i alergii przed rozpoczęciem warsztatu
• warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wyrażenie zgody na fotografowanie i publikację wizerunku dziecka w materiałach promocyjnych teatru, w tym na stronie teatru

Źródło: silesiakultura.pl