Nie dokazuj! Warsztat drugi: „Nie brudź!

16. luty 2018 - 10:12
25.02.2018 15:00
Miejsce:

Teatr Miejski w Gliwicach / ul. Nowy Świat 55/57 / Gliwice/ Scena Mikro

„Nie ruszaj!” „Nie bełkocz!” „Nie brudź!” „Nie biegaj!” „Nie szalej!” „Nie hałasuj!” to tytuły warsztatów w ramach cyklu „Nie dokazuj!” w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Bohaterem drugiego warsztatu będzie Jackson Pollock.

Redakcja silesiakultura.pl

Dzieci często są adresatem podobnych zakazów. A przecież ruszanie, bełkotanie, brudzenie, bieganie, hałasowanie są pierwszymi, naturalnymi sposobami poznawania, podstawowymi metodami pozwalającymi dzieciom wyodrębnić się z otoczenia, tym co prowadzi je do rozpoznania samego siebie, do stwierdzenia, że są podobne, a zarazem odrębne.

„Nie dokazuj! Warsztat drugi: „Nie brudź!

Marcel Duchamp, Pina Bausch, Hugo Ball czy inni bohaterowie i bohaterki serii warsztatów na temat sztuki współczesnej Nie dokazuj! nie przestrzegali zakazów. Dzięki temu zostali prekursorami nowych kierunków w sztuce. Ich dokonania zostaną zaprezentowane podczas warsztatów i zainspirują działania kierowane do odbiorców w przedziale wiekowym 3 – 5 lat i ich opiekunów.

Warsztaty odbywać się będą raz w miesiącu, w niedzielne popołudnia od stycznia do czerwca 2018 na Scenie Mikro. Autorem cyklu jest Bartosz Kurowski.

Informacje dla rodziców i opiekunów:
Zapisy na warsztaty odbywają się telefonicznie w Biurze Obsługi Widzów. Ze względu na organizację warsztatów wskazane jest uczestnictwo jednego dziecka z jednym opiekunem. Rodzice oraz dzieci proszone są o uczestnictwo w warsztatach w bardzo wygodnych, niekrępujących ruchu ubraniach, które mogą ulec wybrudzeniu.

Rodzice proszeni są o zgłaszanie prowadzącym wszelkich niedyspozycji swoich i dzieci, a także problemów zdrowotnych i alergii przed rozpoczęciem warsztatu.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wyrażenie zgody na fotografowanie i publikację wizerunku dziecka w materiałach promocyjnych teatru, w tym na stronie teatru.

Źródło: silesiakultura.pl