Dzień Japoński w Żorach - 6. edycja Festiwalu OPINIE

7. listopad 2017 - 12:24
18.11.2017 15:00
Miejsce: 

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach / ul. Dolne Przedmieście 1 / Żory
wstęp wolny

18 listopada zapraszamy na wyjątkową imprezę pt. „Dzień JaponiiI”, na której będzie można posłuchać ciekawych opowieści o kulturze Japonii, przymierzyć kimono, obejrzeć ceremonię herbacianą i taneczny show czy wziąć udział w warsztatach. Będzie to już szósta odsłona Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE organizowanego przez Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA.

Redakcja silesiakultura.pl

Od 15.00 do 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami do udziału w Rodzinnej Grze Edukacyjnej pełnej oryginalnych warsztatów, takich jak: origami, herbaciane miseczki, kaligrafia, mangowe postacie, geograficzne puzzle i taniec z wachlarzami.
Dzień Japoński

Od 15.30 do 17.00 będzie też można przymierzyć japońskie kimona i zrobić sobie w nich zdjęcie na tle Fuji, a także dowiedzieć się więcej na temat tych oryginalnych ubrań w kąciku kimon.

Od 17.00 na dużej sali żorskiego MOKu jak co roku będzie można obejrzeć ciekawe prezentacje o Japonii znanych podróżników i pasjonatów kultury japońskiej. W tym roku Anna i Marcin Szymczakowie zapraszają na pokaz slajdów pt. „Wyspy Japońskie – od tropików Okinawy po Fuji”. W tajniki współczesnego tańca Yosokai wprowadzą nas członkowie Grupy Tanecznej Sakumarai Poland, zaś ceremonię herbacianą poprowadzi Anna Bielak z Kimono Cafe. Na zakończenie zobaczymy prezentację z elementami tanecznymi pt. „W krainie tańca yosakoi w Polsce" grupy Sakumarai.

Od 16.00 ruszy MIYU Sushi i będzie można zakupić najpyszniejsze w naszej okolicy sushi w atrakcyjnej festiwalowej cenie. Wszystkich gości zapraszamy też na aromatyczne kawy i herbaty do Opiniowej Kawiarenki Janeczki.

Zachęcamy uczestników do przyjścia w strojach inspirowanych kulturą Japonii. Jak co roku przewidziane są nagrody dla najciekawiej ubranych osób. W trakcie imprezy także wystawa fotograficzna „Barwy Japonii” oraz poznamy zwycięzców konkursu wiedzy o Japonii spośród żorskich gimnazjalistów.

Organizator Festiwalu: Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA we współpracy z MOK Żory. Festiwal dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Źródło: silesiakultura.pl