13. grudzień 2017 - 13:19

Redakcja Domowa Księgarnia

Seria o Kogutku Ziutku to fantastyczna wierszowana historia o chwackim koguciku, który pragnie poznawać świat. Idealna do czytania, nie tylko przed snem, dla dzieci od trzeciego roku życia.

Seria o przgodach Kogutka Ziutka

Jego rodzinna wieś Komysze jest przytulnym, ale nieco zbyt małym miejscem dla Ziutka, którego ciągnie w świat. Jego przygody opisane są w kilku odrębnych książeczkach, tworzących zamknięte historie.

Opowieści o wyczynach kogutka są nie tylko bardzo zabawne i ciekawe. Pozwalają dziecku poznawać różne formy spędzania czasu, a także przyswoić wiedzę na temat poszczególnych regionów Polski. I tak maluchy dowiadują się o tym, że Warszawa jest stolicą Polski, a symbolem miasta jest syrenka. Są też małe aluzje do współczesnych wydarzeń, jak na przykład problemy z zadaszeniem stadionu narodowego.

Seria o przgodach Kogutka Ziutka

Dzięki tym książeczkom dzieci nie tylko dowiedzą się wiele o naszym pięknem kraju, ale też poszerzą swoje słownictwo. Autorka dba bowiem o wysoki poziom tworzonych przez siebie wierszowanych opowieści.

Barbara Sudoł – autorka serii książek dla dzieci o przygodach Kogutka Ziutka

Źródło: Domowa Księgarnia