Patrz, Madika, pada śnieg! - Astrid Lindgren

22. styczeń 2018 - 11:18

Redakcja Domowa Księgarnia

Seria o Madice z Czerwcowego Wzgórza to prawdziwa klasyka literatury dziecięcej.

Zapisana w książeczce historia to idealna zimowa opowieść, doskonała do czytania w długie zimowe wieczory.

Patrz, Madika, pada śnieg! - Astrid Lindgren

Madika i jej siostra Lisabet z radością witają piękną zimę na Czerwcowym Wzgórzu. Ich wesołe harce na śniegu są wspaniałym powitaniem tak wyczekiwanej przez nich zimy.

Jednak następnego dnia okazuje się, że Madika jest przeziębiona i musi zostać w łóżku. Dlatego tylko młodsza z sióstr udaje się do miasta, w towarzystwie służącej, na świąteczne zakupy. W trakcie zakupów Lisabet lekceważy polecenie Alvy i robi coś, czego nie powinna. Rozpoczyna się jej ekscytująca, ale też niebezpieczna przygoda.

Historia Lisabet to opowieść o tym, że choć to się dzieciom nie podobna, dorośli jednak mają racę, zabraniając maluchom robienia pewnych rzeczy.

Opowieść ma swój niepowtarzany klimat, jest jednocześnie historią z morałem. Na dodatek opatrzoną pięknymi, stylowymi ilustracjami. Dla mnie jest to historia ponadczasowa, taka, którą zrozumie każde dziecko na całym świecie.

Choć pewnie znajdą się i tacy, dla których ta książeczka będzie już:” trącać myszką.

Źródło: Domowa Ksiegarnia