Kajtek nie umie fruwać! Historia małego miłośnika książek - Jennifer Berne

31. październik 2017 - 14:46

Domowa Księgarnia

Ulubieniec Testerki Książek powraca! Jego nowe przygody są jeszcze ciekawsze i jeszcze bardziej ekscytujące.Tym razem okazuje się, że Kajtek nie umie latać, a to przecież jedna z najważniejszych ptasich umiejętności.

Dla tych z Was, którzy pierwszy raz czytają o Kajtku przypominam najważniejszą informację o tym, że Kajtek jest szpakiem. Jak tysiące jego kuzynów, przyszedł na świat w starej stodole. Jest małym czarnym ptaszkiem z małym żółtym dzióbkiem.

Jednak coś odróżnia go od innych. Kajtek nie interesuje się lataniem. Kiedy jego rodzeństwo i kuzyni zgłębiają tajemnice wznoszenia się nad ziemię, nasz bohater uczy się czytać. Kiedy już poznał cały alfabet, świat książek całkowicie go pochłonął. Czytał o wszystkim, co go interesowało. Zgłębiał swoją wiedzie, nawet wtedy, gdy inni dokuczali mu, nazywając go dziwakiem.
Kajtek


Miłość do książek to bardzo piękne uczucie, które pozwala na niesamowite podróże w nieosiągalne światy, ale niestety życie toczy się swoim stałym torem i nie można tego lekceważyć. Lato się skończyło, a jak wszystkim wiadomo, szpaki na zimę odlatują do ciepłych krajów.

Kajtek ma kłopot. Wszystkie szpaki odleciały, a on został sam… Chcecie wiedzieć jak mały, rezolutny szpak pokonał trudności i pozbył się kłopotu? Koniecznie przeczytajcie z dzieckiem książkę o kolejnych przygodach szpaka Kajtka!

Książka nie tylko bawi i uczy - jest też doskonałym narzędziem, które pomaga dziecku pokochać książki. Opowieść jest zabawna i z morałem, który jest dla dziecka łatwy do zrozumienia. Treść i ilustracje pozwalają na snucie okołoksiążkowych opowieści i rozmów – na przykład o dinozaurach, motylach czy zjawiskach atmosferycznych.

Całość dopełniają piękne i zabawne ilustracje autorstwa Keith Bendis. Tłumaczeniem i redakcją książki zajęli się Dorota Konan i Janusz Kokoszewski.

Źródło: Domowa Księgarnia