Wszystko, czego byś nie zrobił, gdybyś nie był rodzicem

30. styczeń 2015 - 14:46

Możemy domniemywać jednie, że dla nas rodziców, takowa istnieje. Chciał - nie chciał, dziecko to życiowa rewolucja, życie w modelu 2+? zmienia bardzo wiele.

Każdy za pewne ma na koncie zestaw uczynków, których w życiu by nie popełnił, gdyby nie był rodzicem. Wybierać można w całej barwnej palecie.

Autobus zamiast kabrioletu
Zamiast wygodnego, pięknego lub ekonomicznego samochodu, kupujesz taki, który pomieści: sanki, wózek, wanienkę, trójkę dzieci, teściową, ponton, walizki, narty, pięć rowerów, psa, łóżeczko, komodę kąpielową, hulajnogę, kota i klatkę z chomikiem. Koniecznie powinien posiadać niezliczone schowki i najlepiej gdyby do wyposażenia razem z poduszkami powietrznymi i klimą, producent dodawał zestaw worków na wymiociny. Dobrze jeżeli zmieści się w nim (w dowolnej kompilacji przestrzennej) bożonarodzeniowa choinka - wtedy skorzystasz z jego rozmiarów więcej niż dwa razy do roku. Po co ci pojazd, który w ogóle nie opłaca się jako środek w dojazdach do pracy - a czy będziesz kupować dodatkowy samochód tylko na wakacje?

Wakacje z dziadkami
To miód na serce rodzica. Wakacje, wyjazd, pakowanie. Wreszcie wyjazd waszym nowym “autobusem” i godziny na autostradzie w towarzystwie nieśmiertelnych “kaczuszek”. Potem już tylko tupot białych mew i “mamusia”.
Wakacje z dziadkami - z pewnością cały rok czekałeś na ten moment, nie sposób lepiej spożytkować wybłaganych dwóch tygodni urlopu. A jednak, w twojej głowie już od dawna był ułożony ten diabelny plan. Od kiedy masz dzieci, nie podzielasz już opinii bohaterów komedii “Starsza pani musi zniknąć”, o nie. Ty wiesz, że gdy nadarzy się okazja, trzeba chwytać chwilę. Bezcenne wspomnienia z dzieciństwa i chwile spędzone na łapaniu motyli z dziadkiem, to tylko przykrywka. Za dwa tygodnie drobnych uwag o przeciągach, zakładanie zimowych bamboszy w sierpniu i nieco ostentacyjne chrząkanie nad talerzem - zapłacisz drobnym drganiem powieki, chwila spokoju, gdy dzieci zaangażują do zabawy dziadków - bezcenne.

mamadu.pl