TOP 5 zabaw na plaży, aby dziecko się nie nudziło

4. lipiec 2017 - 8:11

Maluch zaczyna marudzić, bo znudziło mu się budowanie zamków z piasku, a na leżenie na kocyku nie ma najmniejszej ochoty? Zajmij go ciekawą zabawą na plaży jakiej jeszcze nie zna!

Aby dziecko nie znudziło się zabawą rodzic też musi się w nią zaangażować. Taka wspólna zabawa to najlepsza rzecz jaką możesz podarować maluchowi, a więź jaka wytwarza się między wami w jej czasie jest nie do rozerwania. Nie martw się, że dziecko zamęczy Cię swoimi pomysłami. Może się zdziwisz, ale w czasie tych zabaw odpoczniesz jak nigdy dotąd. Zatem do dzieła!

TOP 5 zabaw na plaży, aby dziecko się nie nudziło

Wodociągi
Oprócz piasku na plaży dzieci uwielbiają również wodę. Zachwycają je fale, które nie wiedzą jak powstają, pytają skąd ta woda płynie i czemu jest jej tak dużo. Świetnym sposobem na zobrazowanie im tego jest budowa wodociągów z piasku i wszystkich dostępnych narzędzi jakie znajdziemy np. butelek, wiaderek, foremek, patyków czy muszelek. Po wybudowaniu systemu skomplikowanych wodociągów oczywiście musicie sprawdzić jak on działa. W tym celu maluch z radością przyniesie wodę w wiaderku, żeby napełnić nią wasz wodociąg. Świetna zabawa gwarantowana!

Statki na piasku
Zamiast na kartce statki narysujcie na piasku. Ten niezwykły sposób spodoba się nie tylko dzieciom, ale i wam. Żeby nie podglądać siebie nawzajem odkręćcie się do siebie plecami i narysujcie swoje pola, a statki zaznaczcie np. górkami z piasku. Gdy statek zostanie trafiony wystarczy wtedy zniszczyć usypaną górkę.

Kręgle
W domu nie jest to zwykle najlepsza zabawa, ale na piaskowym torze wszystko wygląda inaczej. Jest tam więcej miejsca i nie ma obawy, że coś się zniszczy, gdy kula uderzy nie w to miejsce, które zamierzyliśmy. Kręgle można zrobić z butelek wypełnionych częściowo piaskiem, a kulą może być piłka lub jakiś przedmiot zwinięty w kulkę.

Muszelkowe ozdoby
Szukanie muszelek to świetna zabawa dla małych i dużych. Wystarczy do tego słoik lub torebka, w którą dziecko będzie zbierało najładniejsze muszelki jakie znajdzie na plaży. Możesz mu przy tym opowiedzieć jakąś ciekawą historię lub ustalić na co przeznaczycie muszelki, aby maluch wiedział jakie ma zbierać, a które lepiej pominąć. Z muszelek można wykonać np. dekorację w słoiku lub ozdobić nimi ramkę na zdjęcie.

Jak kamień w...
Aby dziecko nie rzucało wszystkich napotkanych kamyków do wody wystarczą pojemniki, do których będzie musiało tymi kamykami trafić. Przydadzą się wtedy np. puszki po konserwach czy owocach w syropie, a nawet pojemniki po lodach lub jogurtach, które w czasie wyjazdu na pewno będziecie kupować. Ustaw kilka takich pojemników na piasku w różnej odległości od malucha, który będzie do nich wrzucał kamyki trenując w ten sposób swoją celność.

Redakcja familie.pl