Sprawdź jak jesienią kreatywnie spędzić czas z dzieckiem.

20. październik 2015 - 8:34

Szczęśliwi rodzice, których pociechy spędzają czas w przedszkolu! A co z tymi, którzy każdego dnia muszą urozmaicać czas swoim maluchom? W trosce o nich przedstawiamy sposoby na aktywne spędzanie czasu z dziećmi, które sprawią, że jesień wcale nie będzie nudna.

Pogoda sprzyja? Chodźmy na spacer!

Nie da się ukryć, że polska jesień zachwyca różnorodnością barw, nie warto więc siedzieć w domu tylko zabrać swoje pociechy na spacer – najlepiej do parku lub do lasu. Znalezione tam liście, kasztany i żołędzie zachęcą wasze maluchy do kreatywnej, artystycznej pracy. Również wy możecie im pomóc w tworzeniu różnorodnych figur, ludzików, czy zwierzaków. Jeśli pogoda sprzyja – warto pomyśleć o zabraniu ze sobą roweru – przejażdżka w takich okolicznościach przyrody to prawdziwa przyjemność.

Jesienne zabawy z dynią

Dynia kojarzona głównie z Halloween świetnie sprawdzi się także podczas długich jesiennych wieczorów. Bardzo fajną zabawą nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców jest robienie lampionów z dyni, które wcale nie muszą mieć przerażającego oblicza. Pozwólcie, aby to dzieci wybrały wzór, który pomożecie im wyciąć. Dobra zabawa gwarantowana!

Trochę kultury, czyli chodźmy do teatru

Teatr już od dawna nie jest zarezerwowany wyłącznie dla dorosłych. Coraz więcej propozycji skierowanych jest do najmłodszych, a repertuar jest naprawdę imponujący. Na deskach warszawskich teatrów królują m.in. Dzieci z Bullerbyn, Kopciuszek, Koziołek Matołek, czy Czerwony Kapturek. Na taki spektakl warto zabrać naszą pociechę – być może właśnie dzięki nam pokocha teatr.

Przez żołądek…, czyli gotujmy razem

Wspólne gotowanie to świetny pomysł na spędzenie czasu z maluchem. Dzięki temu dziecko nie tylko ciekawie spędzi czas, ale także zdobędzie nowe umiejętności, które (nie ma co ukrywać) na pewno przydadzą się w dorosłym życiu. A i czas spędzony w kuchni wcale nie musi być nudny. Maluchy bez problemu mogą dodawać i mieszać składniki, a nawet obierać niektóre warzywa czy owoce. I choć musimy liczyć się z tym, że po wspólnym gotowaniu nasza kuchnia może być w opłakanym stanie to warto chyba przymknąć na to oko – czas spędzony z dzieckiem jest bezcenny.

Bajki, bajeczki, czyli poczytaj mi mamo

O tym, że czytanie bajek dzieciom ma istotny wpływ na ich rozwój nie ma co dyskutować. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy zalewani jesteśmy przez media masą informacji, warto wziąć do ręki książkę i razem z dzieckiem przenieść się w świat magicznych opowieści. Pamiętajmy, czytanie nie tylko wpływa na osobowość dziecka, ale także pozwala mu poznawać świat, rozwija jego wyobraźnię i poprawia koncentrację.

Powyższe przykłady to tylko niektóre sposoby na ciekawe spędzenie czasu z dzieckiem. Warto pamiętać, że przede wszystkim liczy się nasza kreatywność, dzięki której nasze maluchy będą wspominać swoje dzieciństwo z uśmiechem na ustach.

Redakcja mamadu.pl