Przedszkole bez tajemnic - wystarczy klik!

4. październik 2018 - 14:02

Wystarczy kilka kliknięć komputerową myszką, by mieć możliwość uczestniczenia w życiu przedszkolnym Twojego dziecka. Pozwalają na to nowoczesne technologie. Dodatkowo wzmacniają bezpieczeństwo najmłodszych.

- Pozostawienie dziecka w przedszkolu bywa trudne zarówno dla rodziców, jak i samych kilkulatków. Nowoczesne rozwiązania to odpowiedź na potrzeby współczesnego świata. Dzięki nim, rodzic wie więcej o pobycie swojego malucha w takiej placówce - tłumaczy Katarzyna Karniej, koordynator projektów z portalu ePrzedszkole.com.pl

Nowoczesne formy kontaktu

Nowe technologie w przedszkolu to m.in. tablice interaktywne czy tablety. Te ostatnie służą do wykonywania zdjęć robionych podczas zajęć z dziećmi czy najpiękniejszych prac graficznych tworzonych przez przedszkolaków. Ich rodzice mogą w ten sposób zawsze być na bieżąco z tym co dzieje się w przedszkolu.

- Samodzielnie, w każdej chwili, rodzice mogą skorzystać z bezpłatnej platformy, umożliwiającej podgląd tablicy ogłoszeń. Tajemnicą nie jest nawet to, co dziecko jadło na obiad. Dążymy bowiem do tego, by przedszkola były transparentne. Wszystkie informacje są łatwo dostępne i przejrzyste - podkreśla Katarzyna Karniej.

Rodzice mają kontakt z przedszkolem także poprzez wiadomości SMS oraz e-maile. W ten sposób są informowani m.in. o ważnych wydarzeniach. - Wszystko jest w jednym miejscu. To sporo ułatwia - dodaje koordynator projektów z portalu ePrzedszkole.com.pl.


Przedszkole bez tajemnic - wystarczy klik


Wejście i wyjście co do minuty 

Kontrolę nad przedszkolakami umożliwia rejestracja ich wejścia, a także wyjścia z placówki. Indywidualna karta, po przyłożeniu do czytnika, skrupulatnie zapisuje bowiem ich obecność. Jest to na tyle dokładne, że usprawnia podliczanie należności za pobyt oraz wyżywienie dziecka w przedszkolu. Dodatkowo, stanowi też element bezpieczeństwa.

- System odpowiada na potrzeby współczesnego, często zabieganego rodzica. Z powodzeniem jest wykorzystywany w wielu przedszkolach w całej Polsce. A dane, które są udostępniane, trafiają wyłącznie do osób im dedykowanych. Nikt niepowołany nie ma do nich dostępu - zapewnia Katarzyna Karniej.

Redakcja ePrzedszkole.com.pl