"Nie ma nic lepszego, niż zemsta!" 9 prostych sposobów jak utrzeć dziecku nosa

31. maj 2016 - 11:54

Za nieprzespane noce, nieustający bałagan, wycieranie gili w najlepszą bluzkę mamy, napady wściekłości i wszystko to, z czym borykamy się latami. Oczywiście nie mówimy tu o srogich karach czy prawdziwej zemście, która wyrządziłaby dzieciom realną krzywdę. Nie, tutaj chodzi o coś znacznie bardziej subtelnego.

1. Powiedzenie dzieciom, że kiedy kłamią, ich oczy zmieniają kolor. Obserwowanie, jak usiłują ukryć prawdę patrząc ci w oczy może być naprawdę zabawne.

2. Powierz im zadanie do wykonania, którego nikt nie lubi. A potem przekonaj je, że nikt nie wywiązuje się z nieprzyjemnego obowiązku tak świetnie, jak one. To podobno działa, w ten sposób można nawet przekonać dziesięciolatka, że tak naprawdę uwielbia czyścić toaletę!

3. Stwórz całą historię o starszym panu, który raz do roku w grudniu przychodzi z prezentami. Opowiedz im o tym, jak przez cały rok uważnie obserwuje on dzieci i od ich zachowania uzależnia, czy dostaną prezenty, czy nie. Przypominaj im o nim często.

4. Zamień się z nimi rolami. Powiedz: “Teraz ja będę dzieckiem, a ty mamą”. W pierwszej chwili dzieci pomyślą, że to wspaniała zabawa. A w drugiej uwiesisz im się u nogi, zaczniesz płakać w niebogłosy i wytrzesz nos w koszulkę dziecka.


Chłopiec za siatka

5. Kiedy dzieci mają już po 16 lat, opowiedz im, w jakich okolicznościach zostały poczęte. Dodatkowe punkty należą ci się, jeśli zrobisz to w obecności ich znajomych!

6. Podwieź lub odprowadź dzieci do szkoły, kiedy masz na sobie stare dresy i wygodne klapki. Zadbaj, by wszyscy znajomi dziecka cię zobaczyli. No wiesz, to za te wszystkie wyjścia z domu, przy których twoje dziecko upierało się, by założyć stary i podarty, ale ulubiony tiszert.

7. Daj im grejpfruta kiedy są przekonane, że to pomarańcza. Mina dziecka kiedy po raz pierwszy próbuje grejpfruta spodziewając się słodkiej pomarańczy – bezcenna.

8. Okaż im swoje wspaniałe samopoczucie i radosne nastawienie, kiedy musisz je obudzić dużo wcześniej niż zwykle, na przykład przed podróżą. Śpiewaj głośno, możesz też zatańczyć.

9. Zostań… babcią lub dziadkiem. To naprawdę będzie najlepszy rodzaj zemsty. Dopiero teraz twoje dzieci dokładnie zobaczą, przez co przechodziliście, kiedy wy byliście rodzicami maluchów. Bo czyż my nie doceniliśmy wieloletnich wysiłków naszych rodziców dopiero teraz, gdy sami mamy dzieci?

Czasem można mieć wrażenie, że tylko dzieci doprowadzają dorosłych do szału. Spokojnie, przyjdzie czas na to, by to rodzice zaczęli działać na nerwy swoim dzieciom. Przyznajcie szczerze, czy czasami nie marzycie skrycie o zemście?

Więcej na: mamadu.pl


Redakcja mamadu.pl