Najlepsze zabawy urodzinowe TOP 5

28. kwiecień 2017 - 9:11

Maluchy uwielbiają urodzinową zabawę. Jak jednak ją zorganizować, żeby zapanować nad małymi urwisami i dostarczyć im ciekawej rozrywki, która ich nie znudzi?

Udana zabawa urodzinowa nie zależy od ilości atrakcji jakie zapewnimy dziecku. Fontanny czekolady, wynajęci animatorzy czy największy tort na świecie nie zawsze są gwarancją wspaniałego przyjęcia. Nie trzeba wydawać ciężkich pieniędzy, aby maluchy dobrze się bawiły. Dla dziecka bowiem ważniejszy jest czas wspólnie spędzony z rodzicami na wycinaniu czapeczek urodzinowych, niż czas spędzony na poszukiwaniu najpiękniejszych czapeczek w supermarkecie. Wspólne przygotowania, rozmowa i zabawa w czasie pracy nad przyjęciem urodzinowym dają dziecku poczucie wartości, zapewniają je o jego ważności i wyjątkowości. Jak więc przygotować najlepsze przyjęcie urodzinowe dla malucha?

Najlepsze zabawy urodzinowe TOP 5

Wspólna lektura i tworzenie bajki
Czytanie dzieciom bajki to dobry pomysł na rozpoczęcie przyjęcia urodzinowego. Wcześniej można przygotować obrazki ilustrujące akcję lektury i pokazywać je dzieciom. Po przeczytaniu fragmentu bajki dzieci mogą układać dalszą jej część zapisując wymyślone przez siebie zakończenia w zeszytach. Ciekawą dla dzieci formą będzie także zilustrowanie całego opowiadania na wspólnym rysunku. Będziesz do tego potrzebować dużej kartki papieru, na której wszystkie dzieci razem narysują swoje obrazy.

Zabawy muzyczne
Dzieci uwielbiają być w ruchu, tańczyć, skakać, dlatego wszelkie zabawy związane z dużą dawką ruchu będą dla nich świetną rozrywką. Zabawa w figury woskowe sprawdzi się tu idealnie. Dzieci tańczą w rytm muzyki, następnie wyłączasz muzykę, a maluchy muszą zastygnąć w bezruchu. Inną zabawą muzyczną jest ustawienie krzeseł w koło. Dzieci tańczą wokół nich, a gdy muzyka ucichnie muszą na nich usiąść. W kolejnym podejściu zabierane jest jedno krzesełko i to dziecko, które nie usiądzie odpada z gry. Wygrywa to, które jako ostatnie zostanie na krześle.

Ciepło, zimno
Chyba nie ma osoby, która by nie znała tej gry. Jedno dziecko wskazane w wyliczance wychodzi z pokoju. W tym czasie reszta dzieci chowa jakiś przedmiot, np. maskotkę. Gdy maluch wraca do pokoju musi poruszać się według wskazówek reszty dzieci, aby znaleźć ukryty przedmiot. Zimno oznacza, że jest od niego daleko, a ciepło, że blisko.

Jakie to zwierzę?
Każde z dzieci po kolei chowa się za drzwi i naśladuje odgłos jakiegoś zwierzęcia. Reszta musi zgadnąć o jakie zwierzę chodzi.

Dmuchanie balonów
Nie chodzi o zwykłe nadmuchanie balonów. Najpierw dajemy dzieciom flamastry i prosimy je, aby namalowały coś na swoich balonach. Następnie każde z dzieci nadmuchuje swój balon i obserwuje jak obrazek na nim się znajdujący się zmienia.

Redakcja familie.pl