Mama inspiruje - Zawody w karmieniu królika

22. marzec 2016 - 14:56

Ostatnio widziałam całą masę filcowych zestawów do obszycia i wykonania rozmaitych kształtów i wpadłam na pomysł, żeby samej spróbować coś z normalnego filcu uszyć do zabawy. Potem połączyłam to z zamiłowaniem i do rzucania piłeczek i klocków do pudła i wyszła mi gra w… karmienie królika filcowymi marchewkami

Czego potrzeba?

- spory arkusz kartonu

- filc (A3 pomarańczowy i A4 zielony)

- nożyczki, igła, nitka, marker

- wypełnienie (ja miałam pod ręką soczewicę, ale może być ryż, groch, cieciorka etc.)

KROK 1.

Na kartce papieru narysuj i wytnij szkic marchewki. Następnie odwzoruj go na filcu i wytnij odpowiedni kształt. Ja wolałam robić mniejsze marchewki, żeby Di z łatwością je łapała, ale jeśli masz starsze dzieci to z powodzeniem możesz spróbować zrobić większe:)

Krok 1

Trochę teraz podszyj całość, zostawiając otwór na wsypanie wkładu, który na koniec oczywiście szczelnie trzeba zaszyć.

Krok 2

Mi wykonanie 7 marchewek zajęło raptem 0,5 godziny, bo jakoś zbyt perfekcyjnie tego nie robiłam ;)

Krok 3

KROK 2.

Na kartonie narysuj królika z otworem na buźkę i/lub brzuszek. Ja zrobiłam bardzo duży brzuch, z uwagi na celność. Ale przy starszych dzieciach mały otwór będzie większym wyzwaniem :)

I to wszystko :)