Mama idzie na randkę

10. lipiec 2014 - 8:24

Porada nr 1
„Mamie też należy się czułość od partnera”.
Nie „Tobie”, tylko „Mamie”. Sformułowanie to automatycznie sprowadza mnie do roli, z której tego wieczoru właśnie chcę uciec. Ja, kobieta, chcę iść na randkę, a matkę chcę zostawić w domu. Należy mi się czułość? Jak każdemu. Jak przez całe życie. Nigdy nie przestałam za nią tęsknić. Wkurza mnie, gdy ktoś przypomina mi o podstawowej ludzkiej potrzebie… To trochę tak, jakbym do tej pory była z kamienia. Nie, nigdy nie byłam. Ba, tęskniłam za czułością, nawet gdy miałam męża. Ot, co!

Porada nr 2
„Gdy mama wybiera się na randkę, powinna zadbać o to, by zostawić dziecko w dobrych rękach”.
Naprawdę? Nie wiem tego? Czy nie myślę o tym, zanim pojawi się myśl o wyjściu? Czy nie jest to najważniejszy punkt programu wieczornego? Przecież gdybym miała taką możliwość, to nie ominęłyby mnie świetne spektakle, wystawy, spotkania z przyjaciółmi i… randki. Czy mam przypominać sobie wieczory, gdy czekam w sukience, na szpilkach, nerwowo licząc minuty spóźnienia Eksa?
Czy mam wreszcie przypomnieć sobie wieczory, gdy on nie przychodzi, a ja kończę z głową w lodówce?
Dla mądrej mamy, a za taką się uważam, zaplanowanie dobrych rąk do opieki nad dzieckiem jest OCZYWISTE.

Porada nr 3
„Mamo, na ten wyjątkowy wieczór bądź sexy…włóż szpilki”.
Rozumiem, że mam włożyć szpilki, ponieważ nigdy ich nie wkładam. Szpilki mają sprawić, że poczuję się sexy. Ten jeden raz w roku. Ten jeden ze szpilkami. Spoglądam na swoją garderobę i zaczynam liczyć: jeden, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć i tak dalej. Mam 16 par szpilek, które noszę na co dzień. Tak, mam też pięć par trampek i crocsy. Szpilki to dla mnie nic wyjątkowego. Tak, czuję się w nich sexy, ale nie tylko tego wyjątkowego wieczoru.

Porada nr 4
„Nie bierz dziecka na randkę, Mamo”.
Naprawdę? Właśnie zastanawiałam się, jak je ubrać. Czy włożyć mu czapeczkę? Czy jasną czy ciemną koszulę? Czy zabrać ze sobą dvd, kaseton z filmami, kredki, pamiętnik na hasło, a może przenośne playstation, bo przecież nię będzie dyskutować z nami o tym, czy na pierwszej randce wypada uprawiać seks. Wypada?

Artykuł z magazynu Gaga