Jak zostać szczęśliwą i pracującą mamą?

29. maj 2015 - 10:22

Matka na marginesie
Dwie przyjaciółki, dwie mamy z dwójką dzieci, każda na innym etapie macierzyństwa i zawodowego doświadczenia, rozmawiały o rozterkach w temacie pracy jednej z nich. - Kilka lat temu urodziłam moją drugą córkę i po zakończeniu urlopu macierzyńskiego, który wtedy był jeszcze półroczny, chciałam wrócić do pracy – opowiada Joanna, której zależało, by powrót do pracy odbył się na jej zasadach. - Chciałam pracować elastycznie, zadaniowo, a niekoniecznie przesiadywać po osiem godzin w biurze codziennie – tłumaczy. Joanna zaczęła szukać pracy, która spełniałaby stawiane przez nią warunki.

Okazało się jednak, że rzeczywistość na rynku pracy jest znacznie trudniejsza, niż Joanna na początku przypuszczała. Swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami dzieliła się ze swoją przyjaciółką. – Agnieszka, tak jak ja, miała dwie małe córeczki, ale kompletnie inne doświadczenie zawodowe. Pracowała zdalnie, z domu w Krakowie dla pracodawcy z Warszawy.

Przyjaciółki rozmawiały o trudnej sytuacji zawodowej mam, które chciałby łączyć swoją pracę z możliwością spędzania czasu w domu z dziećmi. Z własnego doświadczenia wiedziały, że dla kobiety, która ma dzieci i szuka dla siebie zawodowej przestrzeni najważniejsze to pracować świadomie, efektywnie, z uwzględnieniem i pogodzeniem własnych potrzeb z obowiązkami rodzinnymi. Okazuje się, ż taka praca to nie jedynie marzenia ściętej głowy. Taka praca jest, tylko bardzo trudno ją znaleźć.

Dla poszukującej mamy
Joanna z Agnieszką doszły wniosku, że w sieci nie ma miejsca, które odpowiadałoby na potrzeby mam takich jak one. - No więc same je stworzyłyśmy (śmiech). Wiemy, że w innych krajach mamy mają mnóstwo możliwości pracy w niepełnym wymiarze, zdalnie, zakładają mini-biznesy, albo całkiem duże biznesy, po to, aby móc połączyć pracę i wychowywanie dzieci. Pracodawcy są też bardziej świadomi, wiedzą, że zatrudnianie mam po prostu się opłaca. Wierzyłyśmy, że to trend, który i u nas się zadomowi – tłumaczy Joanna.Tak właśnie powstał portal mamopracuj.pl

mamadu.pl