Dzieci na rodzinnej imprezie – jakie atrakcje dla nich przygotować?

21. luty 2017 - 8:37

Rodzinne spotkania są bardzo miłą rozrywką dla dorosłych, ale dzieci niestety często szybko się nudzą siedzeniem za stołem. Co zrobić, żeby już po kilku minutach maluchy nie marudziły, że chcą wracać do domu?

Aby maluch nie pytał co chwilę „kiedy idziemy?” i dał rodzicom swobodnie spędzić trochę czasu w szerszym gronie rodzinnym zapewnij dzieciom ciekawe atrakcje. Sprawią one, że maluchy zajmą się zabawą i nie będą się nudzić. Przede wszystkim znajdź ustronne miejsce w pokoju na dziecięcy kącik.

Kącik z grami

Najlepszym sposobem na zapewnienie dzieciom świetnej rozrywki są gry, ale nie komputerowe w które mógłby grać tylko jeden gracz. Chodzi tu o gry przede wszystkim planszowe i zręcznościowe, w które dzieci mogą grać całą grupą. Uczą one maluchy współpracy, współdziałania w grupie oraz radzenia sobie z porażką, w przypadku przegranej. Dają także wiele radości i satysfakcji w przypadku wygranej.

Gra

Kącik kreatywny

Pracy zespołowej dzieci nauczą się również wspólnie kolorując kolorowanki lub układając puzzle. Będą musiały dzielić się kredkami czy flamastrami lub układać jedną układankę razem. Pamiętaj tylko, żeby dać maluchom dość proste wzory i puzzle składające się z niedużej liczby elementów. Gdy zabawa będzie zbyt skomplikowana tylko zniechęci dzieci do jej kontynuowania. Kolorowanki najlepiej wybrać z ulubionymi bohaterami z bajek lub zwierzątkami, a puzzle nie powinny mieć więcej niż 100-200 elementów. W przypadku młodszych dzieci układanka może być nawet jeszcze mniejsza, tak aby maluchy poradziły sobie z ułożeniem jej w ciągu jednego wieczoru.

Kącik mody

To świetna propozycja zwłaszcza dla dziewczynek, które bardzo lubią się stroić. Wystarczy więc przygotować kilka różnych kreacji i dodatków takich jak kapelusze, biżuterię czy torebki. Udostępnij im również stary aparat fotograficzny lub smartfon, żeby mogły uwiecznić swoje stylizacje. Dziewczynki będą miały zajęcie na kilka godzin, a zrobione przez nie zdjęcia będą miłą pamiątką tego cudownego wieczoru.

Źródło najlepszych inspiracji: familie.pl

www.familie.pl