Długa podróż samochodem z dziećmi? 6 sprawdzonych wskazówek, jak to przetrwać

16. sierpień 2016 - 14:24

1. Głodne dzieci to marudne dzieci.

Im silniejszy głód czują dzieciaki, tym więcej czeka was pytań z gatunku: „daleko jeszcze?”. Przerwa w podróży na obiad wszystkim wam umili i ułatwi podróż.

2. Tablet, gry, bajki – tym razem tak.

Raczej nie zachęcamy do sadzania dzieci przed tabletami. Ale w czasie długiej, męczącej podróży jedna czy dwie bajeczki na pewno nie zaszkodzą.

3. Przygotujcie sobie gry na drogę.

Jeden z rodziców lub rodzeństwo mogą grać w Memory i wszelkiego rodzaju zgadywanki. Przygotujcie sobie repertuar odpowiednich gier z wyprzedzeniem, na pewno wszystkim umili to podróż.

Rodzina w samochodzie

4. Bądźcie przygotowani na każdą okoliczność.

Zapasowe napoje, ubrania na zmianę, pieluchy, zabawki – listę niezbędnych rzeczy przygotujcie z dużym wyprzedzeniem. Niczego nie może na niej zabraknąć.

5. Potraktujcie długą podróż jako dobrą okazję do wspólnego czasu.

Na pewno nie macie go w nadmiarze na co dzień. Teraz możecie razem śpiewać piosenki, opowiadać dzieciakom historie z waszego dzieciństwa, wymyślać żarty. Banalne? Ale jakie potrzebne w każdej rodzinie!

6. Wypróbujcie książki.

Niektóre dzieciaki po prostu nie są w stanie ich czytać w czasie podróży. A inne zajmą się ulubionymi książeczkami na bardzo długi czas. Koniecznie sprawdźcie, jak jest u was. Dla starszych dzieci można również zadbać o audiobooki.

Więcej na: mamadu.pl

Redakcja mamadu.pl