Co warto zobaczyć na wycieczce z dzieckiem we Wrocławiu?

9. luty 2017 - 11:14

Wrocław w 2016 roku zyskał miano Europejskiej Stolicy Kultury. To miasto bogate w zabytkową architekturę, piękne nadodrzańskie widoki i wiele turystycznych ciekawostek,  ma do zaoferowania wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych.

Jeśli planujesz weekendowy wyjazd z dzieckiem, Wrocław będzie do tego idealnym miejscem. Możesz tam spędzić kilka fantastycznych dni i skorzystać z ciekawej oferty dla siebie i najmłodszych.

Zobaczcie co poleca familie.pl

Przede wszystkim wycieczkę powinnaś zaplanować. Nie oznacza to, że wszystko musi przebiegać sztywno według planu. Niespodzianki zawsze są mile widziane i podczas wyjazdu możesz na jakiś czas odejść od rozpisanego harmonogramu zajęć.

Wrocław

Po pierwsze wygodny nocleg

Znajdź wygodne lokum w dobrej lokalizacji. Dobrze żebyś miała w hotelu możliwość skorzystania z opiekunki lub integracji dziecka z rówieśnikami w Kids Club (dzieci od 3 do 6 lat).

Spacer śladami krasnali

Na terenie całego miasta znajduje się blisko 300 figurek skrzatów. Na temat, skąd się tam wzięły, jest wiele teorii. Jedna z nich opowiada o Chochliku Odrzańskim, który przypłynął rzeką do Wrocławia, aby robić mieszkańcom psikusy. Rozwiązywał on buty przechodniom, barwił wodę w fontannach i zamieniał w restauracjach sól z cukrem. W końcu miarka się przebrała i Wrocławianie mieli już dosyć Chochlika. Na pomoc wezwali do miasta dużo życzliwsze krasnoludki, które mu wytłumaczyły, że  najwyższy czas opuścić miasto. Chochlik odpłynął na swojej tratwie, a krasnale pozostały w mieście i bacznie strzegą każdej ulicy, by żadnemu mieszkańcowi nie stała się krzywda. Wspaniałym pretekstem do poszukania krasnali może być spacer z maluchem po mieście.

Krasnale

Hydropolis – pogłęb swoją wiedzę

Hydropolis to kolejna atrakcja Wrocławia. Podobnie, jak Centrum Nauki Kopernik w Warszawie Hydropolis stanowi podobną formułę muzeum skupioną tylko na wodzie. Tu dużo dowiedzą się zarówno dorośli, jak i maluchy. Na przywitanie obejrzycie film o teorii wielkiego wybuchu i początkach wody, po czym zobaczycie najsłynniejsze wraki statków, gdzie oczywiście nie zabraknie słynnego Titanica. Dzieci mogą wybrać, o którym statku opowieść chcą usłyszeć jako pierwszą. W muzeum wody dowiesz się także na jakie strefy jest podzielony ocean i jakie zwierzęta w nim żyją. Poznasz też historię wspaniałego badacza mórz, podróżnika, reżysera filmowego i pisarza Jaques’a Cousteau.

Hydropolis

Największe i najstarsze zoo w Polsce

Wrocław ma się czym pochwalić. Jest to najstarsze a zarazem największe w Polsce zoo. Mieszka w nim ponad 10 tys. różnych zwierząt, a współczesne zagrody zajmują się również opieką nad gatunkami zagrożonymi wyginięciem, jak np. tygrysy sumatrzańskie. Zoo zostało podzielone na segmenty tematycznie. Jest tu Pawilon Madagaskaru, Sahara, Słoniarnia oraz słynne Afrykarium.  W pobliżu znajduje się wiele atrakcji turystycznych. Ogrody Japońskie niestety w sezonie zimowym są  nieczynne, ale tuż obok zoo mieści się park, idealny do odpoczynku. W pobliżu zoo mieści się także Hala Stulecia i  Pawilon Czterech Kopuł, gdzie można zapoznać się z dziełami sztuki współczesnej.

ZOO

Słodka wizyta - fabryka cukierków i czekolady

Fabryka słodyczy pod słodką nazwą Cukier Lukier to najprzyjemniejszy punkt programu dla dzieci.  Miłośnicy lizaków i karmelków poznają tu słodkości ręcznie robione i naturalnie barwione. Kontynuacją słodkiego smaku jest znajdująca się niedaleko Rynku Czekoladziarnia, w której napijecie się pysznej gorącej czekolady z jabłkami i cynamonem oraz skosztujecie czekoladek o ciekawych nadzieniach.

Czekolada

Źródło najlepszych inspiracji: familie.pl