Bohater do codziennego naśladowania

30. maj 2017 - 10:41

Dzięki obserwacji, odtwarzaniu i powtarzaniu konkretnych czynności dzieci nieustannie nabywają nowe umiejętności – od tak prozaicznych jak mycie zębów czy ubieranie, po wyrażanie uczuć czy traktowanie innych ludzi. Obserwując bacznie najbliższych, z którymi spędzają najwięcej czasu, maluchy uczą się na konkretnych przykładach jak postępować z przyjaciółmi, jak traktować zwierzęta lub jak zachowywać się przy stole. Pozytywne wzorce są często wzmacniane przez bohaterów z bajek czy filmów, którzy przeżywając przygody rozwiązują problemy, chronią słabszych czy pomagają potrzebującym. To bardzo ważny aspekt edukacyjny w procesie wychowywania, bo otwiera najmłodszych na potrzeby innych lub potencjalne zagrożenia i jednoznacznie wskazuje jak należy zachować się w określonych sytuacjach. Takie oswojenie dzieci z konkretnym zagadnieniem ośmiela je i sprawia, że w przyszłości łatwiej, a co najważniejsze chętniej mierzą się z wyzwaniem w prawdziwym życiu.

Strazak Sam

Odważny jak Strażak Sam
Doskonałym przykładem uwielbianej i naśladowanej przez dzieci bajkowej postaci jest Strażak Sam, ze znanej na całym świecie animacji pod tym samym tytułem. To pełna humoru animacja, o przygodach dzielnego Strażaka Sama i jego przyjaciół z miasteczka Pontypandy. Uczy małych widzów, jak zachować spokój w trudnych sytuacjach oraz jak działać zespołowo, by rozwiązać każdy problem. O jej popularności i uniwersalności świadczy fakt, że została przetłumaczona na 25 różnych języków, w tym również na język mandaryński, a także wyemitowana w aż 40 krajach. Strażak Sam swoim pozytywnym nastawieniem do życia i ludzi oraz odpowiedzialną postawą daje świadectwo, że można być takim codziennym bohaterem. Wystarczy być serdecznym, dbać o zwierzęta, nieść pomoc i troszczyć się o innych. Bo takie właśnie zachowania są godne naśladowania i powinny kształtować charakter już od przedszkola.

A ja znam bohatera!
Do poszukiwania w swoim otoczeniu wyjątkowych ludzi i udziału w konkursie „Bohaterskie przedszkolaki” zachęca wszystkie dzieci i ich wychowawców Strażak Sam. Celem konkursu jest inspirowanie dzieci do zdobywania wiedzy, rozbudzanie ich ciekawości i kreatywności oraz propagowanie idei pomagania innym. Maluchy mają znaleźć w swoim otoczeniu codziennych bohaterów i przedstawić ich przygody w formie komiksu. Przedszkole, które przygotuje najciekawszą pracę wygra wyjątkowe, pełne atrakcji spotkanie ze Strażakiem Samem oraz zabawki o wartości 5000 złotych. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają zabawki o wartości 5000 złotych. Konkurs trwa do 5 czerwca 2017 roku


Strazak Sam

Szczegółowe informacje o konkursie Bohaterskie Przedszkolaki dostępne są na stronie
www.miniminiplus.pl

Informacja prasowa: Miniminiplus