google

zimowe_zabawy_dla_przedszkolaka_eprzedszkole.jpg
piątek, 16. luty 2018 - 10:52
Redakcja familie.pl
W ferie dzieciaki wcale nie muszą się nudzić. Bez względu na to, czy gdzieś wyjeżdżacie czy spędzacie wakacje zimowe w domu – mamy dla Was pomysły na zabawy dla przedszkolaka, który ma sporo wolnego czasu i rozpiera go energia :) Zima to ulubiona poru roku wielu dzieci!
dlaczego_warto_wybrac_przedszkole_montessorianskie.jpg
poniedziałek, 22. styczeń 2018 - 15:22
Redakcja familie.pl
Wybór przedszkola to dla rodziców wyzwanie. Jedno z wielu jakie pojawiają się i będą się pojawiać wraz z dojrzewaniem dziecka. Niemniej jest to wybór bardzo ważny, ponieważ to w przedszkolu dziecko nie tylko zaczyna edukację, lecz także uczy się relacji z innymi dziećmi, pozostawania bez rodziców na dłużej i rozwija szereg nowych umiejętności.
pomoc.jpg
poniedziałek, 11. grudzień 2017 - 13:56
Redakcja familie.pl
Dzieci bardziej niż dorośli czują magię Świąt. Czekają na ten czas z niecierpliwością – pojawi się choinka, świąteczne ozdoby, Mikołaj i wszyscy bliscy przy jednym stole. Dla nas Święta, oprócz przyjemności, wiążą się również z obowiązkami: sprzątaniem, gotowaniem, zakupami... Ale nasze maluchy mogą nam pomóc i przy okazji dobrze się bawić. Jak zaangażować dzieci w świąteczne przygotowania?
prezent.jpg
piątek, 8. grudzień 2017 - 12:00
Źródło: familie.pl
Zbliżają się Święta. Ich nieodłączną częścią jest obdarowywanie się prezentami, które mają sprawić radość bliskim nam osobom. Dzieci z niecierpliwością oczekują na św. Mikołaja z workiem wypełnionym po brzegi. Czy w miarę możliwości spełniać zachcianki naszych maluchów? Jakimi prezentami najlepiej obdarowywać dzieci?
rodzic_nauczyciel.jpg
piątek, 17. listopad 2017 - 9:28
Redakcja familie.pl
Rodzic czy nauczyciel, będący mentorem dla dziecka, jest źródłem inspiracji i animatorem działań. Wspiera marzenia malucha, zachęca go do dokonywania właściwych wyborów i dodaje wiary we własne możliwości. Dla opiekuna kierującego się podejściem mentorskim, najważniejsza jest rozmowa z dzieckiem i zbudowanie z nim bliskiej, ciepłej relacji.
prace_plastyczne.jpg
piątek, 17. listopad 2017 - 9:02
Redakcja familie.pl
W przedszkolu zajęcia plastyczne pełnią bardzo ważną rolę w kształceniu dzieci i maluchy poświęcają na nie sporo czasu. Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych aktywności w wieku przedszkolnym, która w istotny sposób wpływa na rozwój dziecka. Jest nie tylko świetną zabawą, ale pełni także funkcje wychowawczą i poznawczą – wiele mówi nam o osobowości naszego przedszkolaka.
tworczy_przedszkolak.jpg
środa, 18. październik 2017 - 7:34
Redakcja familie.pl
Dzieci pomysłowe, kreatywne i ciekawe świata szybciej się uczą i odkrywają swoje pasje. Jak pomóc przedszkolakowi rozwinąć swoje talenty i zachęcić go do poszukiwania wiedzy? Obudź drzemiące w nim pokłady kreatywności!
teoria_howarda_gardnera.jpg
piątek, 13. październik 2017 - 9:35
Redakcja familie.pl
Jeżeli chcemy pomóc naszemu przedszkolakowi rozwinąć skrzydła – poznajmy jego mocne strony i talenty. Z pomocą przyjdzie nam teoria inteligencji wielorakich, dzięki której dowiemy się, który typ inteligencji dominuje u dziecka i jak efektywnie go rozwijać.
samodzielnosc_0.jpg
czwartek, 31. sierpień 2017 - 8:53
Redakcja familie.pl
Jak mówi przysłowie „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Aby dziecko posiadało odpowiednią wiedzę czy umiejętności musimy je tego nauczyć, a naukę najlepiej rozpocząć od najmłodszych lat.
szkola.jpg
poniedziałek, 28. sierpień 2017 - 19:38
Redakcja familie.pl
Małe dzieci zawsze rodzice odprowadzają do szkoły, bo wtedy mają pewność, że trafią one tam bezpiecznie. Jednak starsze dziecko często buntuje się przeciwko temu i chce samo chodzić do szkoły. Kiedy można mu na to pozwolić?