google

tworczy_przedszkolak.jpg
środa, 18. październik 2017 - 8:34
Redakcja familie.pl
Dzieci pomysłowe, kreatywne i ciekawe świata szybciej się uczą i odkrywają swoje pasje. Jak pomóc przedszkolakowi rozwinąć swoje talenty i zachęcić go do poszukiwania wiedzy? Obudź drzemiące w nim pokłady kreatywności!
teoria_howarda_gardnera.jpg
piątek, 13. październik 2017 - 10:35
Redakcja familie.pl
Jeżeli chcemy pomóc naszemu przedszkolakowi rozwinąć skrzydła – poznajmy jego mocne strony i talenty. Z pomocą przyjdzie nam teoria inteligencji wielorakich, dzięki której dowiemy się, który typ inteligencji dominuje u dziecka i jak efektywnie go rozwijać.
samodzielnosc_0.jpg
czwartek, 31. sierpień 2017 - 9:53
Redakcja familie.pl
Jak mówi przysłowie „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Aby dziecko posiadało odpowiednią wiedzę czy umiejętności musimy je tego nauczyć, a naukę najlepiej rozpocząć od najmłodszych lat.
szkola.jpg
poniedziałek, 28. sierpień 2017 - 20:38
Redakcja familie.pl
Małe dzieci zawsze rodzice odprowadzają do szkoły, bo wtedy mają pewność, że trafią one tam bezpiecznie. Jednak starsze dziecko często buntuje się przeciwko temu i chce samo chodzić do szkoły. Kiedy można mu na to pozwolić?
top_5_zajec.jpg
piątek, 28. lipiec 2017 - 14:25
Redakcja familie.pl
Zadbaj o rozwój swojego dziecka i wybierz zajęcia dodatkowe zgodne z jego zainteresowaniami. Takich zajęć jest mnóstwo, jak więc wybrać najlepsze?
zwierzatko dla przedszkolaka
czwartek, 6. lipiec 2017 - 15:32
Redakcja famillie.pl
Wasze dziecko marzy o zwierzątku domowym, a Wy nie wiecie jakie dla niego wybrać? Pomożemy Wam podjąć właściwą decyzję. Przed zakupem zwierzątka dobrze przemyśl swoją decyzję. Zwierze to nie rzecz, którą w razie czego wymienisz w sklepie na inną jak zabawkę. Pamiętaj też, że maluch będzie się nim zajmował na tyle, ile potrafi, więc większość obowiązków związanych z pielęgnacją zwierzęcia spadnie na rodziców.
TOP 5 zabaw na plaży, aby dziecko się nie nudziło
wtorek, 4. lipiec 2017 - 9:11
Redakcja familie.pl
Maluch zaczyna marudzić, bo znudziło mu się budowanie zamków z piasku, a na leżenie na kocyku nie ma najmniejszej ochoty? Zajmij go ciekawą zabawą na plaży jakiej jeszcze nie zna!
strazak_sam.jpg
wtorek, 30. maj 2017 - 11:41
Informacja prasowa: Miniminiplus
Przez pierwsze siedem lat życia dzieci uczą się głównie przez naśladownictwo. Naturalną rzeczą jest więc poszukiwanie wzorców do naśladowania, które dla najmłodszych często przybierają postać bohaterów z bajek, filmów czy książeczek. Jak sprawić, by dziecko potrafiło odnaleźć autorytet wśród najbliższych i chciało naśladować jego odpowiedzialne zachowania? Zachętą do takiego myślenia jest konkurs „Strażak Sam – Bohaterskie Przedszkolaki”.
rodzicielstwo.jpg
czwartek, 25. maj 2017 - 8:00
Redakcja familie.pl
Trzymając dziecko w ramionach jest ono tak blisko nas, że wręcz może się wydawać, że jest naszą częścią. Trzeba jednak pamiętać, że dziecko to drugi człowiek, samoistny byt i pomimo chęci uwiązania musimy pozwolić mu na swobodę i niezależność.
platki.jpg
czwartek, 18. maj 2017 - 12:55
Redakcja familie.pl
Wszyscy wiemy, że właściwa dieta jest podstawą dobrego samopoczucia. Ale, któż choć raz nie uległ zachwalanym w reklamie produktom i dla świętego spokoju nie kupił dziecku upragnionego batonika? Niewielu.